عمومیمد لباس

ویژگی های رنگ زرد در لباس استایل با رنگ زرد

ویژگی های رنگ زرد در لباس | استایل با رنگ زرد

ویژگی های رنگ زرد در لباس | استایل با رنگ زرد : با نگاهی به اطرافمان مانند نگاه کردن به بال های زیبای قناری ها و گلبرگ های نرگس خواهیم دید که درخشان ترین رنگ، رنگ زرد جادویی است که ما را به یاد خورشید می اندازد.

زرد یکی از شادترین و ملموس ترین رنگ هاست در سال 2023 رنگ زرد به عنوان رنگی برای الهام بخشیدن به جامعه بشری و به عنوان رنگ سال در نظر گرفته شد و بسیاری از طراحان لباس نیز از این رنگ در مجموعه ها و طرح های خود استفاده کردند.

ویژگی های رنگ زرد در لباس | استایل با رنگ زرد

ویژگی های رنگ زرد در لباس

لباس زرد می تواند نماد شادی، مثبت اندیشی و افتخار باشد اما برخی نیز برای آن تعابیری از قبیل خوف یا احتیاط آورده اند; بنابراین با این مفاهیم دوطرفه بهتر است در استفاده از رنگ زرد در طراحی لباس بسیار هوشمندانه عمل کنید تا بیشترین تاثیر را داشته باشید.

این دو مفهوم ذکر شده برای رنگ زرد دقیقا روانشناسی رنگ زرد است که با توجه به مکان و زمان پوشیدن لباس زرد برای ما متجلی می شود.

ویژگی های رنگ زرد در لباس | استایل با رنگ زرد

روانشناسی رنگ زرد و رابطه آن با احساس در مد و لباس

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که می خواهید لباس هایی با تن زرد در کمد لباس خود داشته باشید، بیایید از منظر روانشناسی به آن نگاه کنیم.

رنگ زرد ارتباط مستقیمی با تحریک تفکر و تشویق خلاقیت دارد همچنین رنگ زرد می تواند احساس شادی را در شما افزایش دهد و حتی مانند رنگ کرم می تواند به رنگی ایده آل برای انتقال حس لطیف تبدیل شود.

البته باید بگوییم که رنگ زرد نیز مانند بسیاری موارد دیگر در صورت استفاده زیاد اثرات منفی دارد. به عنوان مثال اگر برای مدت طولانی در اتاقی با دیوارهای زرد بمانید به تدریج ناامید و عصبانی خواهید شد.

ویژگی های رنگ زرد در لباس | استایل با رنگ زرد

رنگ زرد با تمام زیبایی ها و مفاهیم چشمگیری که یدک می کشد مورد پسند بسیاری قرار نمی گیرد که این نیز به شخصیت و خلق و خوی هر فرد برمی گردد.

شما به عنوان یک طراح لباس می توانید از مفاهیم و روانشناسی رنگ زرد استفاده کنید و با استفاده از آن در قسمت هایی از لباس های خود جذابیت بیشتری به آن ها بدهید و مردم آن ها را دوست داشته باشند.

ویژگی های رنگ زرد در لباس | استایل با رنگ زرد

ویژگی های رنگ زرد

از جمله ویژگی های زرد زنده یا زرد قناری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- برانگیختن احساسات شامل امید، شادابی، مثبت اندیشی، هوش، خلاقیت، افتخار و وفاداری.

2- جلب توجه: پوشیدن لباس هایی با رنگ زرد، مانند رنگ قرمز، شما را در معرض توجه قرار می دهد.

نکته جالب توجه این است که خلوص رنگ زرد را می توان با استفاده از سایه های رنگ های دیگر متعادل کرد و به این ترتیب جذابیت و تاثیرگذاری لباس را افزایش داد.

3- رنگ زرد به رنگ گرم نیز معروف است اما نکته شگفت انگیز این است که این رنگ زرد گرم در تابستان طرفداران زیادی دارد و لباس های زرد در تابستان بیشتر از زمستان به فروش می رسد البته می توان گفت رنگ های گرم همیشه در فصل تابستان رواج داشته اند.

4- استفاده از رنگ زرد خالص و پر جنب و جوش شما را فردی پر انرژی و فوق العاده سرگرم کننده نشان می دهد.

لباس های زرد

3 نکته مهم در پوشیدن لباس های زرد

1- تنوع رنگ زرد داشته باشید و زمانی که می خواهید چهره پرانرژی و شاد خود را نشان دهید از این پالت زیبا استفاده کنید.

2- پوشیدن لباس زرد را لباس روزانه خود قرار ندهید و متعادل از آن استفاده کنید.

3- رنگ زرد یک رنگ عالی، متمایز و جالب است. برای اینکه در استایل یا طرح لباستان به این رنگ تعادل بدهید از رنگ های دیگری نیز در کنار آن استفاده کنید.

لباس های زرد

تنالیته رنگ زرد

پالت رنگ زرد از ترکیب رنگ سفید با زرد به دست می آید گاهی نتیجه این ترکیب زرد کم رنگ است که چشم نواز نیست. از سایه های زرد می توان به زرد روشن، زرد ماسه ای و زرد موزی اشاره کرد.

ویژگی مشترک همه این خانواده ها رنگ زرد، شادی، خلاقیت، نشاط و سرگرمی است و در عین حال ویژگی های منفی که می توانند داشته باشند احساس ترس یا احتیاط است.

در پالت رنگ زرد، رنگ زرد تیره نیز وجود دارد. این رنگ حاصل ترکیب رنگ مشکی و زرد در سایه های مختلف است.

رنگ زرد تیره برای مردان جالب تر است. رنگ زرد تیره در مقایسه با سایر رنگ های تیره از درخشندگی و جذابیت بیشتری برخوردار است.
یکی دیگر از ویژگی های روانشناسی زرد تیره، کنترل احساسات است. اگر ظاهری جدی برای استایل خود دوست دارید، می توانید از این رنگ زرد تیره استفاده کنید.

از دیگر خانواده رنگ زرد می توان به زرد صندلی و زرد کتان اشاره کرد که در ترکیب رنگ، در طراحی لباس بسیار جذاب هستند. این رنگ ها دارای نشاط و هاله های مثبت نیز هستند.

لباس های زرد

رنگ زرد در فرهنگ های مختلف

رنگ زرد همچنین در فرهنگ های آسیایی، مانند فرهنگ ژاپن و هند، نشان دهنده تجمل، اشرافیت، شجاعت و ثروت است. در چین، رنگ زرد به عنوان رنگ امپراطوری شناخته می شود و نماد خرد، شکوه و شادی است.

در اروپای غربی، رنگ زرد تعابیر منفی دارد؛ به طور مثال، این رنگ در آلمان، نشان دهنده حسادت است، در حالی که در فرانسه، معنای ضعف و خیانت دارد.

لباس های زرد

آخرین کلمه

رنگ ها در طراحی لباس بسیار مهم هستند، در این مقاله سعی کردیم زوایای دیگر این رنگ را بررسی کنیم تا طراحان لباس با ترکیب رنگ زرد دید بهتری نسبت به طراحی لباس داشته باشند.شما همچنین میتوانید با کلیک برروی 10 ترکیب رنگی که استایل شما را جذاب میکند! این مقاله را هم بخوانید.

ویژگی های رنگ زرد در لباس استایل با رنگ زرد
ویژگی های رنگ زرد در لباس استایل با رنگ زرد
ویژگی های رنگ زرد در لباس استایل با رنگ زرد
ویژگی های رنگ زرد در لباس استایل با رنگ زرد
ویژگی های رنگ زرد در لباس استایل با رنگ زرد

(1) بهترین روش ست کردن رنگ زرد و مکمل های
بهترین روش ست کردن رنگ زرد و مکمل های آن در استایل شیک مجله کوروش


(2) بهترین روشها برای ترکیب رنگ زرد در
بهترین روشها برای ترکیب رنگ زرد در استایلهای مردانه و زنانه - مجلهی دیجیاستایل


(3) اصول ست کردن رنگ زرد در استایل زنانه
اصول ست کردن رنگ زرد در استایل زنانه - شیک باشیم


(4) راهنمای ست رنگ زرد برای پوشاک خانم ها و
راهنمای ست رنگ زرد برای پوشاک خانم ها و آقایان ستاره


(5) راهنمای ست رنگ زرد لباس
راهنمای ست رنگ زرد لباس


(6) اصول ست کردن لباس رنگ زرد - زرد را
اصول ست کردن لباس رنگ زرد - زرد را چطور با رنگ دیگری ست کنیم


(7) زرد را با چه لباسی ست کنیم استایل
زرد را با چه لباسی ست کنیم استایل زنانه رنگ زرد لباس زنانه مجله دلتا


(8) ست لباس رنگ زرد برای تیپ های اسپرت
ست لباس رنگ زرد برای تیپ های اسپرت، مجلسی و روزمره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + دو =

دکمه بازگشت به بالا