عمومینکات و ترفند ها

چگونه طراح مد شویم راهنمای مبتدیان

چگونه طراح مد شویم؟ راهنمای مبتدیان

چگونه طراح مد شویم؟ راهنمای مبتدیان :‌اگر به این فکر می کنید که چگونه می توانید یک طراح مد شوید، خوشحال خواهید شد که بدانید کاملاً در صفحه مناسب قرار گرفته اید. امروز، در این مقاله، تمام جزئیات در مورد انتخاب طراحی مد به عنوان شغل خود را به شما خواهیم داد. خوب، اگر قبلاً به یک طراح مد فکر کرده اید، احتمالاً چیزی برای خلاقیت دارید زیرا طراحی مد واقعاً یک شکل هنری است که خلاقیت بسیار زیادی از طراح می طلبد. اگر به پارچه‌ها و بافت‌ها علاقه دارید و می‌دانید چگونه با رنگ‌ها و سایه‌های بسیار زیاد آنها بازی کنید، عالی است زیرا به کمک آن علاقه‌ها نیاز خواهید داشت. اما این بسیار بیشتر از جنبه های ذکر شده است. شما همچنین باید بدانید که چگونه یک گروه هدف را انتخاب کنید، بازارها را تجزیه و تحلیل کنید، یک جایگاه ویژه انتخاب کنید، تجارت مد و موارد مشابه را درک کنید. بنابراین، لطفا به پایین بروید و این مطلب را بخوانید تا بدانید که برای یک طراح مد موفق چه چیزی لازم است.

طراحی مد چیست؟

بیایید فقط به سوال بزرگ نگاه کنیم و بفهمیم که طراحی مد واقعا چیست. به عبارت ساده، طراحی مد هر چیزی است که در مورد لباس و اکسسوری صحبت می کنید. این کار با به کارگیری فرم هنری در ایجاد طرح هایی می پردازد که از نظر زیبایی شناختی از شرایط اجتماعی، جغرافیایی، اقتصادی و فرهنگی تأثیر می گیرند. و، طراحی مد و دوره های مرتبط به شما جهت، ساختار و درک تمام عناصر ضروری را قبل از رسیدن به آنجا می دهد. برخی از دوره ها بسته به جایگاه و در نهایت تخصص، بیشتر به ویژگی های خاصی می پردازند تا بقیه. بنابراین، یک جایی پایین تر، شما همچنین باید شروع کنید به این فکر کنید که می خواهید به کدام قسمت از طیف بچسبید.

یاد بگیرید چگونه یک طراح مد شوید

اگر می‌خواهید یک طراح مد شوید، دو راه برای انجام این کار وجود دارد – یکی از راه‌های معمول و عملی‌تر انجام یک دوره طراحی مد است. یا اینکه بدون مدرک/دیپلم یا مدرک این کار را به روش نه چندان متعارف انجام دهید و اجازه دهید اشتیاق شما پیشرو باشد. برخی ممکن است استدلال کنند که برای تبدیل شدن به یک طراح مد نیازی به مدرک ندارید، اما باید بدانید که انجام آن کار آسانی نیست. با این حال، با توجه به علاقه به موضوع، ارزش آن را خواهد داشت. هیچ راه درست یا غلطی برای انجام آن وجود ندارد، نه فرمول ثابتی برای موفقیت.

چگونه طراح مد شویم؟ راهنمای مبتدیان

در حالی که آموزش رسمی در طراحی مد رویکردی ساختار یافته دارد، رویکرد مستقیم یا غیررسمی کاملاً به شما و تلاش، زمان، انرژی و غیره بستگی دارد که تصمیم دارید برای رسیدن به رویای خود صرف کنید.

بیشتر بخوانید: طراح مد کیست؟ یک طراح مد چه می کند؟

در اینجا چیزی است که باید برای مقابله با آن آماده باشید:

1. مهارت های خیاطی

مورد اول در پاسخ به سوال چگونه طراح مد شویم؟ راهنمای مبتدیان ، اساس ساخت لباس دوخت است. بنابراین، به عنوان یک طراح مد مشتاق، باید مهارت های خیاطی خود را تقویت کنید. درک تکنیک ها طراحی شما را آسان می کند. همچنین با ماهیت پارچه های مختلف سر و کار خواهید داشت و با هر کدام از آنها کار خواهید کرد. طرح ها به طور ناخواسته به چندین عامل از این دست بستگی دارند. اگر کار برخی از طراحان را به دقت مشاهده کنید، یک بخیه، سبک یا تکنیکی وجود دارد که آنها کار خود را بر اساس آن بنا می کنند. که همراه با تجربه، آزمایش، تحقیق و تسلط بر موضوع است. به عنوان یک مبتدی، زمان زیادی را برای بهبود این مهارت صرف کنید، و با پیشرفت در مسیرتان، این کار بسیار مفید خواهد بود.

چگونه طراح مد شویم؟ راهنمای مبتدیان

2. طراحی

طراحی موفقیت آمیز لباس و ایجاد مجموعه شما به معنای گرد هم آوردن بسیاری از عناصر مهم است.

البته طراحی اولین چیز بزرگ در این فرآیند و اسکلت ساختن لباس است. ابتدا یک طرح خشن بکشید، که یک راه عالی برای شروع است. همچنین چون قلم زدن با تجسم آن متفاوت است! این تنها راهی است که می توانید بداهه بداهه کنید، بنابراین برای طراحی آماده باشید و کارهای زیادی را انجام دهید.
انتخاب پارچه و آنچه می خواهید از آن بسازید، کار بزرگ بعدی است. با این حال، می‌توانید با طرح‌ها و طرح‌ها خلاق و آینده‌نگر باشید، اما بدون رنگ‌ها و حتی سایه‌های مناسب، همه چیز می‌تواند یکنواخت شود.

چگونه طراح مد شویم؟ راهنمای مبتدیان

هر رنگی در میلیون‌ها سایه می‌آید، و زدن آن میخ با لحن دقیق به خودی خود یک هنر است. توجه به جزئیات چیزی است که شما نیاز دارید. به همین دلیل است که وقتی هر مجموعه قابل توجهی را مشاهده می کنید، می بینید که طراح یک موضوع را انتخاب می کند و به طور گسترده با هر رنگ و الگوی بازی می کند. این یک عمل متعادل کننده است.
جزئیات فنی، که بیشتر ما افراد غیرمجاز به آن توجه نمی کنیم.

این چیزی کمتر از علم نیست زیرا شما طرح خشن خود را به سطح بعدی می برید و این را طرح اولیه هر لباس می کنید. به نظر شما چگونه بسیاری از تیپ های بدن در یک دسته بندی سایز قرار می گیرند؟ شرکت‌های بزرگ همراهی دارند که روی بسیاری از جنبه‌ها برای هر مجموعه کار می‌کنند، در حالی که در مورد اندازه‌ها تصمیم می‌گیرند، هر الگو را سفارشی می‌کنند و هر قسمت از این پازل را در جای خود قرار می‌دهند.

بیشتر بخوانید:راهنمای کامل درباره شغل طراحی مد و لباس

3. تصمیم گیری در مورد جایگاه

به عنوان یک مبتدی، همه علاقه مندان به مد مایل به ساخت لباس های مد هستند و فکر می کنند که ساخت لباس های گران قیمت باعث پیشرفت آنها می شود. اما این درست نیست و دقیقا برعکس است. به‌علاوه، چیزهای بیشتری از لباس‌های اوت وجود دارد، بازارها چندین برابر باز شده‌اند، و اگر واقعاً خوب هستید، می‌توانید بعد کاملاً ی را باز کنید. بر اساس جایی که علاقه شما نهفته است، با پیشرفت در دوره طراحی مد / کارآموزی / حرفه خود، به آرامی به فکر یک جایگاه باشید. در اینجا انتخاب های شما وجود دارد:

اوت کوتور – طراحی شده یا مد لباس از زمانی شروع شد که هر لباس یا لباسی برای یک مشتری خاص ساخته می شد. توجه زیادی به جزئیات به پارچه، رنگ، تکنیک و تناسب بیش از قیمت داده شده است. تنها اعضای نخبه جامعه به طراحانی دسترسی داشتند که لباس‌های اوت کوتور می‌ساختند. با این حال، زمان تغییر کرده است و استخر استعدادها افزایش یافته است. لباس های اوت اکنون در دسترس تر است – از باند فرودگاه ها گرفته تا فروشگاه های شاخص و فرش قرمز – آنها همه جا هستند. حتی اگر این رویای هر طراح مد است که زمانی به آنجا برسد، اولین قدم عالی نیست. با این حال، با پشتکار، به هر حال به آنجا خواهید رسید.

چگونه طراح مد شویم؟ راهنمای مبتدیان

تولید انبوه – درست برعکس لباس های مد لباس است. این لباس‌ها به صورت عمده و برای همه در دسترس هستند، به علاوه این‌ها مقرون به صرفه هستند. برندهای بزرگ به همراه تیم طراحان خود مدل، نوع یا الگوی خاصی را انتخاب می‌کنند که به آن فصل می‌رسد و لباس‌ها را ماشینی می‌سازند. یک مدل کسب‌وکار که سودآورترین آن در نظر گرفته می‌شود زیرا تعداد فرصت‌های بیشتری وجود دارد که هزینه نسبتاً پایین تولید را پوشش می‌دهد.

آماده برای پوشیدن (Pret-a-Porter) – چیز بزرگ بعدی در صنعت مد لباس های آماده است که یک نوع بین این دو است. بنابراین، طراحانی که آثار خود را در نمایشگاه‌ها، باند فرودگاه‌ها و فرش‌های قرمز به نمایش می‌گذارند نیز لباس‌های مشابهی با کیفیت بالا، اما در تعداد کمتر، تولید می‌کنند. این لباس‌ها منحصر به فرد هستند و در عین حال آماده پوشیدن هستند.

بیشتر بخوانید: چگونه مشاور مد و فشن شویم؟

4. تحلیل نیاز مشتری با شناسایی شکاف در صنعت

شما نمی توانید پای خود را در بیش از یک قایق نگه دارید، بنابراین ابتدا یک صنعت را انتخاب کنید و سپس تحقیقات زیادی در مورد آن انجام دهید. این صنعت می تواند در هر جایی از لباس مردانه، لباس زنانه، لباس بچه گانه، ورزش، عروس، ورزش یا ترکیبی از دو یا بیشتر باشد. دوره های طراحی مد همچنین تکنیک های تحقیقی را به شما آموزش می دهند که به شما در تجزیه و تحلیل صنعت انتخاب شده کمک می کند. شما باید عمیق‌تر بگردید تا نیازهای جایگاه خود را درک کنید و ببینید آیا فرصتی برای ورود شما وجود دارد یا خیر.

اگر شکافی وجود دارد، فرصت هایی را شناسایی کنید که چگونه و کجا می توانید مجموعه خود را راه اندازی کنید. این پیش تولید نیاز به طوفان فکری زیادی دارد و اگر به درستی انجام شود، نیمی از پیروزی است.

5. تجارت مد

مورد دیگر در پاسخ به سوال چگونه طراح مد شویم؟ راهنمای مبتدیان، تجارت است. یکی دیگر از جنبه های جالب و مهم تبدیل شدن به یک طراح مد موفق، درک تکنیک های قیمت گذاری بر اساس هزینه تولید و هزینه های سربار است. تجارت مد به خودی خود موضوعی است که رفتار مصرف کننده، قیمت گذاری، و اقتصاد مدیریت یک تجارت مد سودآور را به شما می آموزد. اشتیاق یک چیز است، اما اداره یک کسب و کار یک بازی کاملاً با توپ است و نه فنجان چای برای همه.

چگونه طراح مد شویم؟ راهنمای مبتدیان

6. تجزیه و تحلیل بازار و استراتژی

چه بخواهید بعد از دوره خود به طراحی مد بپردازید و چه مسیری غیرمعمول را انتخاب کنید، باید سایر لوازم جانبی ضروری را که جدا از خود کاردستی نیاز به تطبیق دارند، بشناسید. در حالی که طراحی لباس یک چیز است، درک شرایط بازار و داشتن یک استراتژی برای راه اندازی این لباس ها به همان اندازه مهم هستند. دانستن نبض بازار و مشتریان خود چیزی است که کسب و کار شما را به سطح بالاتری می برد.

7. درک مخاطب هدف

مورد دیگر در پاسخ به چگونه طراح مد شویم؟ راهنمای مبتدیان درک مخاطب هدف است. اطلاعات جمعیتی و مخاطبان هدف را درک کنید. در واقع، این چیزی است که حتی قبل از ایجاد مجموعه خود باید بدانید. خود را به جای مخاطبان هدف خود قرار دهید – به این فکر کنید که از یک برند چه انتظاری دارید. این یک نقطه شروع عالی است و روند را خسته کننده تر می کند. کار پشت سر هم با عوامل زمینه ای چیزی است که شما را متمایز می کند. برخی از آن ها را به صورت تئوری یاد می گیرید و بقیه را از تجربه یاد می گیرید.

آموزش مد

آموزش مد فهرستی جامع است و بستگی به این دارد که کجا و چگونه آن را انتخاب کنید. شما می توانید یک مدرک فارغ التحصیلی کامل سه یا چهار ساله در طراحی مد بگذرانید و سپس در کارشناسی ارشد خود تخصص بگیرید. برخی از کالج ها از زمان فارغ التحصیلی تخصص ها را ارائه می دهند، در حالی که برخی دیگر این کار را نمی کنند. اکنون کالج‌های هند و خارج از کشور تخصص‌های طراحی مد را در MBA نیز ارائه می‌دهند.

چگونه طراح مد شویم؟ راهنمای مبتدیان

در اینجا می‌توانید جایگاه خود را انتخاب کنید – هر چیزی از تجارت مد، مدیریت خرده‌فروشی، مدیریت پوشاک، سبک زندگی، و طراحی لوازم جانبی، و غیره. همچنین گزینه‌هایی مانند دیپلم و گواهینامه‌ها وجود دارد که می‌توانید در مد انجام دهید. این بستگی به این دارد که علاقه شما کجاست و چگونه برنامه ریزی می کنید که آن را پیش ببرید. هر چه که باشد، آموزش مد شما را به مسیر درست سوق می دهد.

سخن آخر:

طراحی مد یکی از گسترده ترین گزینه های شغلی انتخاب شده است و نیاز به یک ذهن خلاق دارد. بنابراین، اگر به طراحی لباس علاقه مند هستید، از خیاطی لذت می برید، عاشق تماشای شوهای مد هستید و می خواهید انقلابی در دنیای مد ایجاد کنید، اکنون زمان شماست تا رویای خود را محقق کنید. امیدواریم راهنمای نهایی ما به شما درک کلی از دامنه داده باشد. بنابراین، اکنون تنها کاری که باید انجام دهید این است که برنامه اقدام خود را اجرا کنید. جایگاهی را انتخاب کنید، بدانید که می‌خواهید به چه نوع مشتری رسیدگی کنید، و سپس علامت خود را در دنیای مد بگذارید.

چگونه طراح مد شویم راهنمای مبتدیان
چگونه طراح مد شویم راهنمای مبتدیان
چگونه طراح مد شویم راهنمای مبتدیان
چگونه طراح مد شویم راهنمای مبتدیان
چگونه طراح مد شویم راهنمای مبتدیان

(1) آموزش قدم به قدم مراحل طراحی لباس به
آموزش قدم به قدم مراحل طراحی لباس به همراه تصاویر مختلف فیلم رایگان - مجله مد و فشن روچی


(2) هر آنچه که باید در مورد طراحی لباس
هر آنچه که باید در مورد طراحی لباس دانست - دلایل ثبت نام شما در آموزشگاه طراحی لباس


(3) چگونه طراح لباس و مد شویم پیش نیازها و
چگونه طراح لباس و مد شویم پیش نیازها و ملزومات یک شروع حرفه ای - زیبامون


(4) طراحی لباس چیست نکاتی که درباره شغل
طراحی لباس چیست نکاتی که درباره شغل طراحی لباس باید بدانید - هنر فردی


(5) زندگی و شرایط کاری یک طراح مد چگونه است
زندگی و شرایط کاری یک طراح مد چگونه است - هنر فردی


(6) طراحی لباس مجلسی - مجلسی استایل
طراحی لباس مجلسی - مجلسی استایل


(7) دوره و کلاس طراحی لباس پیشکسوتان
دوره و کلاس طراحی لباس پیشکسوتان مرکز آموزش طراحی لباس


(8) آموزش طراحی مد و همه نکات کاربردی - هنر
آموزش طراحی مد و همه نکات کاربردی - هنر فردی


(9) چگونه طراح لباس شویم 10 مهارت برای
چگونه طراح لباس شویم 10 مهارت برای ورود به حوزه طراحی لباس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 14 =

دکمه بازگشت به بالا