عمومیمد لباس

انتخاب لباس به سبک پایدار مد پایدار چیست

انتخاب لباس به سبک پایدار | مد پایدار چیست؟

انتخاب لباس به سبک پایدار | مد پایدار چیست؟ : مد پایدار به معنی استفاده صحیح و به صرفه از لباس ها و جلوگیری از دورریزی بی مورد لباس و پوشاک است. در این مطلب به شما آموزش خواهیم داد چگونه سبک پایدار را در زندگی خود پیش بگیرید. همراه ما باشید.

مد پایدار چیست؟

مد پایدار دقیقاً به چه معناست؟ واقعیت این است که پایداری اصطلاحات گسترده ای است که شامل بسیاری از ابتکارات و تعهدات مختلف است که شرکت ها و افراد می توانند و باید برای مراقبت از مردم و سیاره ما انجام دهند. برای برندها، خرده‌فروشان و سایر شرکت‌ها، این می‌تواند به معنای تولید در مقادیر محدود، تولید محلی به منظور به حداقل رساندن ردپای کربن، جبران ردپای کربن گفته شده، پرداخت منصفانه و برابر (که واقعاً ناگفته نماند)، کار با صنعتگران برای حفظ آنها باشد. چیزی به نام برند 100٪ پایدار وجود ندارد، ما درک می کنیم که چقدر برای همه شرکت ها مهم است که در جهت بهبود پایداری تلاش کنند.

همانطور که سازمان جهانی بیان می کند، انقلاب مد برای همه است. این بدان معناست که به عنوان دوستداران مد و به عنوان افرادی که همگی لباس می پوشند، همه نقش مهمی دارند. در مورد لباس هایی که فرد می پوشد، مانند برندها، افراد می توانند برای ایجاد یک کمد لباس پایدار کار کنند. چگونه؟ همه می توانند با پرسیدن این سوال ساده از Fashion Revolution شروع کنند، “چه کسی لباس های من را ساخته است؟”

انتخاب لباس به سبک پایدار | مد پایدار چیست؟

بیشتر بخوانید:‌ نحوه نگهداری انواع محصولات چرمی

چگونه می توانیم به سبک پایدار لباس بپوشیم؟

واقعاً راه های زیادی برای شروع پایدار کردن کمد خود وجود دارد. اولین قدم این است که چیزی را که قبلاً در کمد شماست بپوشید و دوباره بپوشید. این همچنین به این معنی است که وقتی لباس ی می‌خرید، بهترین کار این است که اقلامی را بخرید که به خوبی به شما می‌آیند، که می‌دانید برای سال‌های آینده و حتی بیشتر از یک فصل دوام خواهند داشت.

در نتیجه این نیز به معنای اجتناب از افتادن در دام سریع مد لباس و اکسسوری بی کیفیت است. آنها نه تنها تقریباً یکبار مصرف ساخته شده اند، بلکه از کارگران پوشاک نیز بهره برداری می کنند. حقیقت این است که فست مد ارزان است زیرا به کارگران پوشاک دستمزد منصفانه پرداخت نمی شود. آنها کسانی هستند که قیمت خرده فروشی پایین کالا را پرداخت می کنند. همانطور که زندگی ما با وضعیت فعلی جهانی کند می شود، ما نیز باید به سمت مد آهسته نگاه کنیم و از آن حمایت کنیم.

انتخاب لباس به سبک پایدار | مد پایدار چیست؟

برخلاف آنچه بسیاری از برندها و حتی اینفلوئنسرها شما را به این باور سوق می دهند، همه چیز به دنبال همگام شدن با ترین و آخرین روند مد نیست. مد نوعی ابراز وجود است و به این ترتیب، بیان سبک خود به معنای ترکیب و ست کردن لباس‌ها، چه لباس‌های قدیمی‌تر یا تر است. این در مورد ایجاد و وفادار ماندن به زیبایی شناسی سبک خود به جای پیروی کورکورانه از روندها است. این همچنین در مورد پوشیدن ارزش های شماست. این شامل حمایت از برندهای مد آهسته است که اخلاقی عمل می کنند و به طور پایدار تولید می کنند.

راه حل های ساده :

بنابراین، راه دیگری برای پایدار کردن کمد لباس شما وجود دارد؟ چیزی را که واقعاً دوست دارید و می دانید که می توانید برای مدت طولانی از آن استفاده کنید بخرید. با در نظر گرفتن هزینه کالا و تعداد دفعاتی که می توانید آن را بپوشید، از وسوسه لباس های ارزان قیمت و خریدهای فوری خودداری کنید.

انتخاب لباس به سبک پایدار | مد پایدار چیست؟

این در واقع هزینه واقعی چیزی است که می‌خرید. به یاد داشته باشید که کیفیت همیشه بهتر از کمیت است. اکنون بیش از هر زمان دیگری می دانیم که به عنوان یک فرد، حتی کوچکترین اقدامات ما نیز اهمیت دارد. همه ما می دانیم که حتی در مورد لباسی که برای پوشیدن انتخاب می کنیم، قدرت ایجاد یک تفاوت مثبت را داریم.

سخن آخر:

سبک پایدار در همه عرصه های زندگی به خصوص مد و فشن می تواند تاثیر بسیاری زیادی از جمله تاثیر مثبت مالی و محیط زیستی داشته باشد. در این امر کوشا باشیم. همچنین پیشنهاد می کنیم مطلب بعدی ما را نیز بخوانید: چگونه از کفش هایمان مراقبت کنیم

انتخاب لباس به سبک پایدار مد پایدار چیست
انتخاب لباس به سبک پایدار مد پایدار چیست
انتخاب لباس به سبک پایدار مد پایدار چیست
انتخاب لباس به سبک پایدار مد پایدار چیست
انتخاب لباس به سبک پایدار مد پایدار چیست

(1) 8 حقیقت در مد پایدار یا مد سبز
8 حقیقت در مد پایدار یا مد سبز Sustainable وقت مد


(2) انتخاب لباس به سبک پایدار مد پایدار چیست
انتخاب لباس به سبک پایدار مد پایدار چیست


(3) مد پایدار یا sustainable fashion چیست
مد پایدار یا sustainable fashion چیست 7 اصل مد سازگار با محیط زیست وبلاگ درس ایگو


(4) همه چیز در مورد مد پایدار سلبریتیهایی
همه چیز در مورد مد پایدار سلبریتیهایی که از مد پایدار پیروی میکنند بانک روسری ایران، مرجع طراحی و چاپ روسری


(5) مد پایدار - نساجی
مد پایدار - نساجی


(6) مد پایدار Sustainable fashion
سبک زندگی به تبعیت از مد پایدار Sustainable fashion ساعدنیوز


(7) مد پایدار چیست - برنس مد
مد پایدار چیست - برنس مد


(8) صنعت مد و مد پایدار، ایجاد محدودیت یا
صنعت مد و مد پایدار، ایجاد محدودیت یا گشودن درهای خلاقیت - مجله مد و پوشاک


(9) مد پایدار Sustainable Fashion
آشنایی با مد پایدار Sustainable Fashion و 7 شکل اصلی در تولید و مصرف آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + چهارده =

دکمه بازگشت به بالا