عمومینکات و ترفند ها

یقه لباس مناسب با تیپ بدنی خود را انتخاب کنید

یقه لباس مناسب با تیپ بدنی خود را انتخاب کنید

یقه لباس مناسب با تیپ بدنی خود را انتخاب کنید :‌ یکی از اقلام کمد لباسی که در کمد هر خانمی یا حداقل تقریباً در کمد هر خانمی پیدا خواهید کرد، یک لباس است. همانطور که گفته می شود، “هر زنی به یک لباس سیاه کوچک نیاز دارد.” حالا چه در مشکی یا هر رنگ دیگری، یک لباس برای هر مناسبتی وجود دارد – لباس روز، لباس کار، لباس تابستانی، لباس مجلسی، لباس شب … این لیست بی پایان است. نه تنها لباس هایی برای هر مناسبت وجود دارد، بلکه تعداد بی شماری از لباس ها با طول ها، برش ها، پارچه ها و یقه های مختلف برای انتخاب وجود دارد. با تمام گزینه‌های موجود، ما به شما یک راهنمای سریع در مورد برخی از مدل‌های رایج یقه ارائه می‌دهیم تا در خرید لباس بعدی به شما کمک کند.

یقه بدون بند یا دکلته

بدون شک یقه بدون بند یکی از محبوب ترین استایل ها به خصوص برای لباس های شب و لباس های رسمی است. معمولاً درست بالای سینه بریده می شود و یقه، بالای سینه و بازوهای شما را کاملاً برهنه می کند. این استایل عالی برای کسانی است که می خواهند پوست خود را نشان دهند و بهتر است خارج از محیط حرفه ای روزمره باقی بماند. یقه های بدون بند بسته به نوع طراحی و برش آن، سبک های مختلفی دارند. می توان آن را مستقیماً در سراسر بدن برش داد، یا به سبک دلخواه، شبیه به شکل قلب، یا حتی گرد. هنگام پوشیدن لباس بدون بند، می‌توانید یک جفت گوشواره فوق‌العاده یا یک گردن‌بند درشت را با موهایتان حالت‌دهی شده بپوشید.

یقه لباس مناسب با تیپ بدنی خود را انتخاب کنید

بیشتر بخوانید:‌نحوه پوشیدن سوتین با تاپ و لباس های بدون شانه

یقه بند V

همانطور که از نام آن پیداست، این مدل یقه دارای بندهایی روی شانه ها و جلوی یقه V است. این برش معمولاً در لباس های مجلسی و لباس زیر زنانه دیده می شود که در حال حاضر جزو ترندهای بزرگ هستند. این یک استایل بسیار زنانه است که به خصوص با لباس های نرم و روان عالی به نظر می رسد. این یک نوع یقه است که همچنین گردن، قسمت بالایی سینه و بازوها را خالی می کند. بسته به این که یقه V چقدر پایین است، اگر از نشان دادن یقه نمی ترسید، گزینه فوق العاده ای است.

یقه لباس مناسب با تیپ بدنی خود را انتخاب کنید

یقه خدمه

یقه خدمه ای استایل گرد دارد که نزدیک به گردن بریده می شود و معمولاً درست کنار استخوان ترقوه قرار می گیرد. این یکی از محافظه‌کارانه‌ترین گزینه‌های یقه است و می‌توان آن را با هر قد آستین یا حتی بدون آستین دید. لباس‌هایی با یقه‌های خدمه مخصوصاً برای موقعیت‌های حرفه‌ای مناسب هستند و می‌توان آن‌ها را با یک گردنبند که به همان اندازه نزدیک به گردن می‌نشیند، طراحی کرد. این استایل مخصوصاً اگر گردن بلندی برای برجسته کردن داشته باشید خوب به نظر می رسد.

یقه لباس مناسب با تیپ بدنی خود را انتخاب کنید

یقه گرد

یکی از یقه لباس مناسب با تیپ بدنی یقه گرد است. بر خلاف سبک خدمه، یقه گرد دورتر از گردن قرار می گیرد و استخوان های ترقوه را برجسته می کند. این یک سبک رایج برای بسیاری از لباس‌های غلاف است که برای محیط‌های حرفه‌ای و اداری مناسب هستند. برش ساده آن را می توان تقریباً با هر مدل دامنی اعم از مدادی، A-line، گشاد، میدی یا بلند طراحی کرد. همچنین می تواند دارای استایل بدون آستین، کلاهک، آستین کوتاه یا بلند باشد. با خیال راحت تقریباً هر مدل و طول گردنبند را با یقه گرد بپوشید یا یک سنجاق سینه را به عنوان یک جایگزین مد روز امتحان کنید.

یقه لباس مناسب با تیپ بدنی خود را انتخاب کنید

یقه قایق

یقه قایقی که به عنوان یقه باتو نیز شناخته می شود، دارای یک برش پهن است که به صورت افقی، نزدیک به یک خط مستقیم است و تقریباً به شانه ها، هم در جلو و هم در عقب برخورد می کند. این سبکی است که مخصوصاً اگر می‌خواهید شانه‌ها و همچنین استخوان‌های ترقوه‌تان را برجسته کنید، مناسب است. این سبک از یقه باسن پهن تر و سینه کوچکتر را متعادل می کند. این یک سبک زیبا است که به دلیل لباس محبوب آدری هپبورن در فیلم سابرینا، یقه سابرینا نیز نامیده می شود. این سبک دیگری است که می تواند به عنوان یک لباس آستین دار، کلاهی، آستین کوتاه یا بلند طراحی شود.

یقه لباس مناسب با تیپ بدنی خود را انتخاب کنید

بیشتر بخوانید: آشنایی با انواع مدل پارچه برای دوخت و خیاطی

یقه V (یقه V متوسط، یقه 7 عمیق)

یقه V یک برش زاویه‌دار است که از شانه‌ها به سمت پایین تا وسط سینه می‌رود. جهت عمودی این استایل کشیده شده و جلوه لاغری ایجاد می کند. بسته به اینکه چقدر احساس جسورانه دارید، یک یقه V را انتخاب کنید که یا بالاتر در ناحیه سینه، در وسط یا یک یقه V عمیق که پایین تر از سینه قرار می گیرد. اگر می‌خواهید یقه‌تان را برجسته کنید، لباسی با یقه‌ی V عمیق بهترین انتخاب است.

یقه لباس مناسب با تیپ بدنی خود را انتخاب کنید

یقه یو

یقه یو که در غیر این صورت به عنوان یقه اسکوپ شناخته می شود، از شانه ها تا سینه به شکل U می رود. شبیه یقه V است اما به سبک گرد است. یقه U می تواند عمق و عرض متفاوتی داشته باشد، برخی از سبک ها از گردن نزدیکتر شروع می شوند و برخی دیگر به سمت شانه ها حرکت می کنند و یقه U گسترده تری ایجاد می کنند. این تغییرات برای مواقعی که احساس محافظه‌کاری می‌کنید و می‌خواهید استایلی نسبتاً پوشانده داشته باشید یا زمانی که می‌خواهید ناحیه سینه‌تان را بیشتر نشان دهید، گزینه‌هایی را در اختیارتان قرار می‌دهد.

یقه لباس مناسب با تیپ بدنی خود را انتخاب کنید

یقه هالتر

هالتر یک سبک بدون آستین است که باریک از خط گردن شروع می شود و یک V معکوس را تا سوراخ بازو تشکیل می دهد. لباس‌هایی که تا حدودی اسپرت‌تر هستند، می‌توانند پشت باز یا پشت بسته مشابه جلو داشته باشند. یقه هالتر معمولا دارای بندهایی است که در پشت گردن بسته می شود و به شما امکان می دهد تیغه های شانه خود را نشان دهید. اگر می خواهید بازوها و شانه های پهن خود را برجسته کنید، این سبک را انتخاب کنید.

یقه لباس مناسب با تیپ بدنی خود را انتخاب کنید

یقه نامتقارن

یقه نامتقارن که به نام یقه یک شانه یا یک طرفه نیز شناخته می شود، یک یقه مورب است که یک طرف را خالی می گذارد. تنوع زیادی در این سبک وجود دارد. برخی از لباس ها دارای یقه نامتقارن پهنی هستند که به سمت شانه می رود، برخی دیگر دارای بند نازک اسپاگتی هستند و برخی دیگر نیز با آستین کوتاه یا حتی آستین بلند طراحی شده اند. تفاسیر بیشماری از این سبک ناهموار، آن را تازه و مدرن می کند و برای خانم های فشن فوروارد عالی است.

یقه لباس مناسب با تیپ بدنی خود را انتخاب کنید

سخن آخر:‌

هنگام انتخاب لباس مناسب، مناسبت را در نظر بگیرید، سبکی که تیپ بدنی شما را با یقه ای که ویژگی های شما را قاب می کند و البته ترجیح شما را به بهترین شکل برجسته می کند. با گزینه های بسیار زیاد، مطمئناً بیش از چند گزینه برای شما عالی هستند. مطلب بعد را نیز خوانده و نظر خود را با ما در میان بگذارید: معرفی مدل لباس برای تیپ های مختلف بدن

یقه لباس مناسب با تیپ بدنی خود را انتخاب کنید
یقه لباس مناسب با تیپ بدنی خود را انتخاب کنید
یقه لباس مناسب با تیپ بدنی خود را انتخاب کنید
یقه لباس مناسب با تیپ بدنی خود را انتخاب کنید
یقه لباس مناسب با تیپ بدنی خود را انتخاب کنید

(1) انواع فرم بدن بدن انتخاب لباس مناسب
انواع فرم بدن بدن انتخاب لباس مناسب براساس آن وقت مد


(2) یقه لباس مناسب با تیپ بدنی خود را
یقه لباس مناسب با تیپ بدنی خود را انتخاب کنید - مدل لباس


(3) انواع فرم بدن و استایل مناسب - PRIMO
انواع فرم بدن و استایل مناسب - PRIMO پریمو


(4) چگونه بر اساس شکل بدن تان لباس بپوشید
چگونه بر اساس شکل بدن تان لباس بپوشید برای آقایان


(5) شناسایی فرم بدن و تناسب آن با لباس
شناسایی فرم بدن و تناسب آن با لباس


(6) لباس متناسب با انواع هیکل مردان معرفی
لباس متناسب با انواع هیکل مردان معرفی 4 فرم بدنی مردانه مجله فروشگاه هپی لند


(7) انتخاب لباس بر اساس اندام مردانه لباس
انتخاب لباس بر اساس اندام مردانه لباس مناسب تیپ بدن مثلث وارونه شکل بدنی مستطیل


(8) نکات پوشیدن لباس بر اساس تیپ بدنی
نکات پوشیدن لباس بر اساس تیپ بدنی چگونه براساس تیپ بدنی خود لباس بپوشید مجله هپی لند


(9) انتخاب لباس بر اساس فرم بدن بهترین
انتخاب لباس بر اساس فرم بدن بهترین پوشش برای 5 فرم بدنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + هفت =

دکمه بازگشت به بالا