عمومینکات و ترفند ها

چطور مناسب ترین نوع لباس را برای اندام سیبی شکل انتخاب کنیم

چطور مناسب ترین نوع لباس را برای اندام سیبی شکل انتخاب کنیم؟

چطور مناسب ترین نوع لباس را برای اندام سیبی شکل انتخاب کنیم؟ لباس مناسب برای اندام سیبی شکل چیست؟ قبل از پاسخ به این سوال باید با ویژگی های این فرم اندام و نکاتی که باید پوشانده یا تاکید شود آشنا شویم.

خصوصیات معمول بدن سیبی شکل در زنان سینه های بزرگ، باسن باریک و قسمت میانی پر (شکم و کمر پر) است. نقطه قوت این اندام پاهای متناسب و کشیده است.

با توجه به این ویژگی ها، لباسی که انتخاب می کنید باید توجه را از قسمت میانی دور کند و با استفاده از فرم مناسب پاها، بین قسمت های مختلف تعادل ایجاد کند.

چطور مناسب ترین نوع لباس را برای اندام سیبی شکل انتخاب کنیم؟

ویژگی های فرم اندام سیبی شکل

خط شانه پهن تر
نیم تنه متوسط ​​تا بزرگ
قفسه سینه و پشت تا حدودی پهن به نظر می رسند
پر شدن شکم و کمر
گودی کمر کم یا نامشخص
باسن باریک
پاهای کشیده و باریک
افزایش وزن ابتدا در ناحیه میانی ( پهلوها و شکم ) قابل مشاهده است.

نکاتی برای انتخاب لباس مناسب برای اندام سیبی شکل

بدن سیبی شکل به دلیل داشتن سینه های بزرگ و شکم و پهلوها بسیار سنگین به نظر می رسد. در نتیجه برای متعادل شدن این اندام و روشن شدن بالاتنه باید لباس هایی را انتخاب کنید که به پایین تنه انحنا بدهد و آن را پرتر نشان دهد.

همچنین برای اینکه روی قسمت میانی تاکید نداشته باشید و کمرتان کمی باریکتر به نظر برسد، باید آن را به صورت بصری به داخل بکشید، پس از پنهان کردن این قسمت ها، می توانید با جلب توجه به پاها، روی نقاط قوت خود تاکید کنید و توجه را از قسمت میانی دور کنید. برای موفقیت در این مسیر موارد زیر را انجام دهید:

لباس های اتو شده متناسب با سایز بدن خود بپوشید تا برجستگی ها کمتر دیده شوند و از بزرگتر نشان دادن کمر، شکم و سینه ها جلوگیری شود.
✅ بیشتر سعی کنید از لباس های ساده استفاده کنید و اگر می خواهید لباس هایی بپوشید که دارای تزئینات هستند، لباس هایی را انتخاب کنید که روی یقه یا ساق پا دارای تزئینات یا طرح باشند.
✅ در قسمت پایین تنه از رنگ های روشن استفاده کنید.
از استفاده از پارچه های طرح دار و شلوغ و لباس های چند لایه در قسمت میانی (کمر و شکم) خودداری کنید.
✅ از یک کمربند برای ایجاد یک کمر کوچک استفاده کنید.
لباس هایی که قسمت میانی را باریک می کنند به دستیابی به فرم بدنی متناسب تر کمک می کنند.
✅ برای اینکه سینه های شما شکل و اندازه مناسبی داشته باشد، یک سوتین با کیفیت بالا تهیه کنید.
✅ پیراهن هایی را انتخاب کنید که دارای الگوی برش در قسمت کمر هستند.
✅ از بلوز، کت، تاپ یا کمربند تیره برای ناحیه دور کمر استفاده کنید.
✅ از لباس‌ها و طرح‌هایی که بر کمر تأکید دارند، مانند رنگ‌های روشن و جزئیات افقی خودداری کنید.

چطور مناسب ترین نوع لباس را برای اندام سیبی شکل انتخاب کنیم؟چطور مناسب ترین نوع لباس را برای اندام سیبی شکل انتخاب کنیم؟

انتخاب یقه مناسب برای اندام سیبی شکل

یقه‌ای برای اندام سیبی شکل مناسی است که برای ایجاد جدایی بصری سینه از شکم، قفسه‌ی سینه را به صورت عمودی بشکند و توجه را از قسمت میانی پرتر دور کند.

برای انجام این کار، یقه باید هم پهن و هم کشیده باشد. یقه‌‌ی پهن باعث می‌شود شانه‌های شما پهن به نظر برسند و یقه‌ی کشیده به کشیده شدن بدن و شکستن قفسه سینه کمک می‌کند.

یک یقه افسانه ای و محبوب برای بدن سیبی شکل، یقه V کشیده است. تزیینات و جزئیات روی یقه و اطراف آن یکی دیگر از ترفندهای عالی برای بالا بردن و دور کردن چشم ها از قسمت میانی است.

چطور مناسب ترین نوع لباس را برای اندام سیبی شکل انتخاب کنیم؟

آستین مناسب برای فرم بدن سیب

برای جلب توجه از قسمت میانی، آستین‌های سیبی شکل که روی تنه و بازوها را برجسته می‌کنند عالی هستند بهترین انواع آستین برای جلب توجه از قسمت میانی، آستین های بلند هستند، مانند آستین های آستین دار، آستین های پف دار، آستین های پف دار و آستین های پف دار. پس بهتر است برای افزایش حجم بالاتنه آستین های گشاد و پفی انتخاب کنید.

همچنین می‌توانید با استفاده از چین‌ها یا طرح‌های آستین که شانه‌های پف کرده دارند شانه‌ها را بلند کنید. از پوشیدن لباس هایی که آستین های خیلی کوتاه یا تنگ دارند و بازوهای شما را نگه نمی دارند خودداری کنید.

لباس مناسب برای بالاتنه سیبی شکل

برای دور کردن چشم از قسمت میانی و به سمت قفسه سینه و شانه ها، پیراهن ها باید به خوبی قسمت بالای بدن را برجسته کنند. بنابراین پیراهن هایی را با تزئینات دور گردن و شانه ها انتخاب کنید تا سینه و شانه های شما برجسته شود.

یکی دیگر از گزینه های خوب این است که بلوزها و تاپ هایی را انتخاب کنید که در قسمت کمر تنگ هستند و وقتی به باسن می رسند پهن می شوند. این لباس ها شکم بزرگ را در بدن سیبی شکل پنهان می کنند.

به دنبال تاپ هایی با خطوط مورب، طرح های بزرگ و بافت باشید تا وزن اضافی را در شکم و پهلوها پنهان کنید. این تاپ و بلوزها بهتر از پارچه های ساده کار می کنند.

در ادامه به این چند نکته توجه کنید که برای جلوگیری از بزرگتر شدن قسمت میانی باید از انجام آنها پرهیز کنید. از پوشیدن بلوز و تاپ بسیار کوتاه که بالای باسن می نشیند و بر شکم تاکید بیشتری دارد، خودداری کنید.

تاپ و پیراهن تنگ نپوشید زیرا شکم را بزرگتر نشان می دهد همچنین از لباس هایی که تزیینات و جزئیات زیادی در اطراف ناحیه وسط دارند استفاده نکنید تا توجه اضافی به این قسمت جلب نشود. در نهایت، از پوشیدن تاپ هایی که بالای خط لب به پایان می رسد خودداری کنید. زیرا باعث بزرگتر به نظر رسیدن بالاتنه می شود.

لباس مناسب اندام سیب شکل

راهنمای پوشیدن لباس های بافتنی برای فرم بدن سیب

لباس های بافت دار که بافتی متمایز دارند، به طور طبیعی هر انحنای بدن را با پارچه ضخیم خود به خوبی نشان می دهند. از آنجایی که بدن‌های سیب‌شکل در قسمت میانی و بالاتنه پرتر هستند، پوشیدن جامپرها و لباس‌های سرپوش کلاسیک ممکن است آن قسمت‌هایی را که ترجیح می‌دهید پنهان کنید، برجسته‌تر کند.

اما بهترین راه برای برجسته کردن فرم بدن سیب با کمک لباس بافتنی این است که ژاکت های بافتنی باز را انتخاب کنید که آنقدر تنگ نباشند که انحناها را برجسته کرده و قسمت های حجیم بدن را نمایان کند.

همچنین بافتی را انتخاب کنید که قد آن تا زیر باسن ادامه دارد، چون این ژاکت‌ها اندام شما را کشیده نشان می‌دهند. در نتیجه از پوشیدن پلیور و ژاکت‌های تنگ که قسمت میانی را پهن‌تر نشان می‌دهند، خودداری کنید.

اصل ساده‌پوشی و دوری از ترئینات و جزئیات بیش از حد را فراموش نکنید. به‌خصوص بافت‌هایی با مدل نوارهای افقی، اندام شما را از آنچه هست بزرگ‌تر نشان می‌دهد.

لباس مناسب اندام سیب شکل

انتخاب کت برای فرم بدن سیبی شکل

پوشیدن کت یک راه عالی برای پنهان کردن قسمت میانی پر از اندام سیبی شکل است کت های مناسب برای رسیدن به این هدف دارای خطوط و پارچه های ساختاری مانند پلی استر و بلیزر هستند.

هنگام خرید مانتو دقت کنید که سایز مناسب را انتخاب کنید و سایز شانه دقیق باشد. کت‌ها باید به اندازه باسن باشند تا قسمت میانی را برش داده و فریم بدن را متعادل کنند. محل دکمه ها باید زیر خط سینه باشد.

بهترین و ساده ترین راه برای استتار وزن اضافی در قسمت میانی این است که این قسمت را با ژاکتی بپوشانید که پارچه ای با طرح بافت خاص دارد. این کت ها انحنای قسمت هایی مانند شانه، سینه و باسن را به خوبی برجسته می کنند. برای به دست آوردن بهترین نتیجه، پارچه های بلیزر انتخاب مناسبی هستند.

لباس مناسب اندام سیب شکل

گزینه‌ی دیگر این است که دکمه‌های خود را نبندید و کت را به صورت باز بپوشید. این کار از لحاظ بصری باعث می‌شود لاغرتر به نظر برسید.

برای مثال، ژاکت‌های پشمی زمانی‌که در حالت باز پوشیده می‌شوند، فوق‌العاده به نظر می‌رسند. از پوشیدن کت و اورکت‌هایی که کمربند دارند و انتخاب کت‌هایی با جزئیات و تزئینات زیاد خودداری کنید.

انتخاب لباس مناسب برای اندام سیبی شکل

مانتوها مانند کاپشن ها انتخاب خوبی برای پوشاندن وزن و حجم اضافی در قسمت میانی هستند و باز هم بهتر است پارچه هایی با طرح های بافته شده مانند بلیزر انتخاب کنید. از نظر قد، کت های قد وسط که فرم بدن شما را متعادل می کنند، انتخاب بهتری هستند.

اگر مانتو جلوباز می‌پوشید، یقه‌های آرشال انتخاب خوبی برای فرم بدن سیبی شکل است، اما اگر مانتوهای دکمه‌دار می‌پوشید، بهتر است مانتوهایی که یقه انگلیسی دارند و دکمه‌ی آن‌ها زیر سینه قرار می‌گیرند را انتخاب کنید.

همچنین توجه داشته باشید که مانتو شما باید تک سینه باشد یعنی دارای یک ردیف دکمه باشد. این مانتوها در مقایسه با مدل های دو ردیف دکمه، همپوشانی کمتری دارند و با جزئیات کمتر از حجیم شدن قسمت میانی جلوگیری می کنند.

لباس مناسب اندام سیب شکل

همانطور که گفتیم می توانید مانند کاپشن ها از کت هایی با پارچه های طرح دار بافت استفاده کنید تا حجم اضافی قسمت میانی را بپوشانید. این لباس‌ها توجه را از این ناحیه دور می‌کنند و استفاده از کت‌های جلو باز به کشیده‌تر شدن اندام شما کمک می‌کند.

اگر می خواهید با پوشیدن کت توجه را از قسمت میانی دور کنید برای بهترین نتیجه از کت هایی با تزئینات و جزئیات زیاد یا کمربند یا دو ردیف دکمه اجتناب کنید.

ویژگی های شلوار مناسب برای اندام سیبی شکل

شلوارهای گشاد و روان برای اندام های سیبی شکل عالی هستند، زیرا میان قسمت پهن را با پاهای بلند و خوش فرم متعادل می کنند. جیب های گشاد در پشت یا کنار شلوار خوب هستند زیرا به باسن شما منحنی می بخشند. اما توجه داشته باشید که اگر فرم بدنی سیبی دارید، شلوار جلوی صاف داشته باشد و به بدن نچسبد.

شلوارهای تنگ پاهای باریک شما را بیشتر برجسته می کند و در نتیجه بالاتنه شما بزرگتر به نظر می رسد. شلوارهای کمر بلند بپوشید اما از شلوارهایی که کمر گشاد دارند و شکمتان را بزرگتر نشان می‌دهند اجتناب کنید.

توجه داشته باشید که کمر شلوار شما همیشه صاف است و چین و چروک های آن را از بین ببرید. زیرا لباس های چروک و نامرتب یکی از دلایلی است که شکم شما را بزرگتر نشان می دهد.

لباس مناسب اندام سیب شکل

هنگام خرید شلوار جین بهتر است شلوار جین بوت کات و گشاد را انتخاب کنید تا باریکی پاهای شما را بپوشاند و به ایجاد تعادل بین پایین تنه و بالاتنه کمک کند. علاوه بر این شلوار جین تیره انتخاب بهتری برای شما خواهد بود.

پوشیدن شلوار جین هایی که دارای کمر گشاد یا بند مخفی هستند تا در ناحیه شکم محکم شوند و قسمت میانی در جای خود قرار گیرند، می تواند انتخاب هوشمندانه ای باشد.

شلوار جین مناسب برای فرم های مختلف بدن

تمرکز ما در انتخاب لباس مناسب برای اندام سیبی، لباسی است که حجم زیادی را در شکم و پهلوها پنهان می کند، بنابراین برای انتخاب دامن باید به سراغ گزینه ای برویم که به ما در رسیدن به این هدف کمک کند.

بهترین قد برای دامن مورد نظر ما بالای زانو یا تا زانو است. برای دامن های بلند نیز باید گزینه هایی را انتخاب کنیم که به ساق پا برسد.

دامن های چین دار، دامن های پف دار و چین دار یا دراپه بهترین انتخاب برای شما خواهند بود. از سوی دیگر، از پوشیدن دامن های کوتاه یا چند لایه که ناحیه شکم را حجیم می کند، خودداری کنید.

لباس مناسب اندام سیب شکل

بایدها و نبایدها برای استایل بدن سیبی شکل

راز داشتن یک استایل شیک و عالی در حفظ تعادل است. بنابراین چه بدنی سیبی شکل داشته باشید و چه هر فرم بدن دیگری، باید به دنبال ایجاد تعادل بین قسمت های مختلف بدن خود باشید و همیشه به وجود این عامل در استایل خود احترام بگذارید.

داشتن بدنی سیبی شکل لزوماً به این معنا نیست که افراد با این فرم بدن چاق هستند. بلکه تاکید می کند که در بدن سیبی شکل، کمر و شکم بیشتر از سایر قسمت های بدن برجسته است و تمایل به اضافه وزن در این قسمت ها بیشتر دیده می شود.

بنابراین اگر می خواهید اصل تعادل را در استایل خود رعایت کنید، باید یقه های پهن و کشیده و آستین ها و شانه های بلند را در قسمت بالاتنه انتخاب کنید.

لباس مناسب اندام سیب شکل

در قسمت وسط پارچه های طرح دار را انتخاب کنید تا حجم شکم را بپوشانند و کمر را باریک نشان دهند اما از پوشیدن بلوزهای تزئینی زیاد خودداری کنید. بلوزهای شما نباید خیلی تنگ و کوتاه باشند و حتی بلوزهایی با لبه های پهن می توانند شکم را پنهان کرده و کمر را باریک تر نشان دهند.

پارچه های بافته شده بیشتر مناسب اندام شما هستند زیرا با ضخامت خود انحنای قسمت های مختلف بدن را بهتر نشان می دهند.

همچنین همانطور که گفتیم اگر به دنبال لباسی مناسب برای اندام سیبی شکل خود و برای پوشاندن شکم و فرم دادن به کمر گشاد خود هستید، شلوارهای قدبلند و کمر جینی انتخاب بسیار هوشمندانه ای هستند زیرا میان تنه شما را ثابت نگه می دارند. باعث می شود احساس بهتری داشته باشید و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید.

چطور مناسب ترین نوع لباس را برای اندام سیبی شکل انتخاب کنیم
چطور مناسب ترین نوع لباس را برای اندام سیبی شکل انتخاب کنیم
چطور مناسب ترین نوع لباس را برای اندام سیبی شکل انتخاب کنیم
چطور مناسب ترین نوع لباس را برای اندام سیبی شکل انتخاب کنیم
چطور مناسب ترین نوع لباس را برای اندام سیبی شکل انتخاب کنیم

(1) لباس مناسب اندام سیبی شکل
لباس مناسب اندام سیبی شکل


(2) استایل و لباس خانم های اندام سیب شکل
استایل و لباس خانم های اندام سیب شکل


(3) اندام سیب شکل و گلابی طرز لباس پوشیدن
اندام سیب شکل و گلابی طرز لباس پوشیدن اندام گلابی و سیبی شکل


(4) خانم هایی که بدن سیبی شکل دارند اینگونه
خانم هایی که بدن سیبی شکل دارند اینگونه لباس بپوشند


(5) استایل و لباس خانم های اندام سیب شکل
استایل و لباس خانم های اندام سیب شکل مجله اینترنتی لباس،مد،فشن و زیبایی زیپ


(6) مدل لباس مناسب برای تیپ اندامی سیبی شکل
مدل لباس مناسب برای تیپ اندامی سیبی شکل لباس مناسب اندام سیبی شکل وبلاگ مد و فشن درس ایگو


(7) اگر بدن سیبی شکل دارید با این قوانین
اگر بدن سیبی شکل دارید با این قوانین لباس بپوشید


(8) لباس مناسب اندام سیب بازیگران محبوبی
لباس مناسب اندام سیب بازیگران محبوبی که اندام سیبی دارنمزون رمافشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + هفده =

دکمه بازگشت به بالا